Ewidencja dróg i obiektów mostowych

W Internecie często pojawiają się zapytania odnośnie ewidencji dróg i obiektów mostowych, ponieważ niewiele osób wie, co to dokładnie jest ewidencja dróg, czy ewidencja mostów, w tym momencie to właśnie my przedstawimy najważniejsze informacje oraz to w jaki sposób działa nasza firma.

Ewidencja dróg i obiektów mostowych polega na pozyskiwaniu zdjęć, które zostają wykonane przy pomocy profesjonalnej kamery, aby uzyskać fotografie, na których bezdyskusyjnie będzie widoczny cały przebieg drogi, a dodatkowo data oraz współrzędne geograficzne, a to wszystko wykonuje się za pomocą skaningu mobilnego.

Zajmujemy się także tworzeniem ewidencji dróg gminnych. Polega to na pozyskiwaniu danych oraz opracowywaniu bazy danych obejmującej rejestr odcinków dróg. W momencie, kiedy powstaje ewidencja dróg i mostów, musimy zadbać, aby w takim dokumencie znalazły się wszelkie najważniejsze dane. Jeżeli opracowujemy bazę danych na podstawie inwentaryzacji terenowej, w takim dokumencie musimy zawrzeć informacje o warstwie odcinka danej drogi, w czego skład wchodzi:

  • numer ewidencyjny,
  • numer drogi,
  • kategoria drogi,
  • długość,
  • rodzaj nawierzchni.

W momencie, kiedy wykonywana jest ewidencja dróg, która w danym sektorze obejmuje warstwy obiektów drogowych, musimy zadbać o to, aby w takim dokumencie znalazły się informacje odnośnie typu obiektu, jego nazwy, ale także jego kategorii.

Ponadto jesteśmy zobowiązani zadbać o to, aby znalazła się informacja odnośnie warstwy wyposażenia technicznego dla danego odcinka drogi, które bezwzględnie będą obejmować oznakowanie oraz zjazdy. Zdecydowanie nie możemy także zapomnieć, podczas gdy wykonywana jest ewidencja dróg i obiektów mostowych o wykonaniu dokładnych zdjęć w oparciu o fotograficzną rejestracje.

Podczas pracy zawsze działamy na najwyższych obrotach, a zarazem jak najdokładniej oraz dokładamy wszelkich starań, aby nasza praca była wykonana jak najbardziej rzetelnie, a jej wyniki były niezmiernie zadowalające.