Skanowanie i digitalizacja dokumentacji kartograficznej

Digitalizacja dokumentów kartograficznych zawsze musi odbywać się w ściśle określonych warunkach bez jakichkolwiek odstępstw. Ważne jest bezpieczeństwo i zachowanie pełnej poufności przy skanowaniu i digitalizacji takich dokumentów.

Digitalizacja dokumentów kartograficznych jest co raz to częstszym zjawiskiem pojawiającym się w geodezji. Jest ona co raz to częściej używana z uwagi na fakt, że bezpośrednio ułatwia przechowywanie dokumentów na przykład kartograficznych, dodatkowo umożliwia ultra szybkie znalezienie wymaganych i poszukiwanych materiałów czy dokumentów oraz to co najważniejsze, przechowywane dokumenty w wersji cyfrowej nie ulegają zniszczeniu czy zagubieniu.

Geodezja bardzo obszernym działem, w którym niejednokrotnie powstaje sterta dokumentów, setki, a czasem nawet tysiące stron do nowego projektu, w takiej sytuacji bezdyskusyjnie nie ma miejsca na pomyłki, zniszczenie czy zagubienie jakiegokolwiek dokumentu, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Cena digitalizacji dokumentów kartograficznych uzależniona jest stosunkowo mocno od liczby stron jaka ma zostać poddana digitalizacji czy cyfryzacji. Koszt digitalizacji dokumentacji kartograficznej waha się od około 35 groszy do nawet 50 groszy, w zależności w jakim formacie posiadamy nasze dokumenty. Jednakże cyfryzacja dokumentów jest zabiegiem, który zdecydowanie pozwoli ułatwić nam życie i zachować spokojną głowę o bezpieczeństwo naszych dokumentów geodezyjnych.